Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Nabídka služeb > Certifikace stavebních výrobků

Certifikace stavebních výrobků

Zaměřujeme se na certifikaci vybraných komodit stavebních výrobků z technologicky upravených produktů po spalování uhlí a produktů z variantních odsiřovacích procesů energetických a teplárenských zdrojů v České republice.

V rámci akreditovaného certifikačního orgánu Autorizovaná osoba 242 (dále jen AO 242) provádíme posouzení shody v oblasti řízené zákonem č. 22/1997 Sb. o technických požadavcích na výrobky ve znění pozdějších předpisů, který je akreditován Českým Institutem pro akreditaci o.p.s. na základě posouzení splnění akreditačních požadavků podle ČSN EN/ISO IEC 17065:2013.

Dobrovolná Certifikace

Provádíme posuzování shody vlastností výrobků s příslušnými požadavky technických norem a předpisů.

V rámci certifikace nabízíme tyto služby:

  • certifikace výrobků a materiálů v oblastech stavebnictví, povrchového a hlubinného hornictví a rekultivací vymezené v příloze tohoto dokumentu – osvědčení o akreditaci
  • stavební výrobky a materiály (dobrovolná certifikace)
  • paliva – biomasa, alternativní paliva (dobrovolná certifikace)

Etický kodex akreditované nebo certifikované osoby

Dne 28. 3. 2008 Český institut pro akreditaci, o.p.s. veřejně vyhlásil Etický kodex akreditované nebo certifikované osoby. Etický kodex je dokument, k němuž se mohou na základě svého rozhodnutí přihlásit všechny akreditované či certifikované osoby. Většinou se jedná o závazky, které jdou nad rámec povinností stanovených v obecně závazných právních předpisech a mezinárodních normách.

Výzkumný ústav pro hnědé uhlí a.s. byl mezi prvními pěti subjekty, které se k tomuto kodexu přihlásily a zúčastnil se jeho slavnostního podepsání.

Kontakt:

Bc. Drahoslava Kočková | vedoucí odborného útvaru Autorizovaná osoba 242 a Certifikační orgán
Tel.: +420 702 210 133

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů