Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Ostatní > Rekonstrukce budov

Rekonstrukce budov

plakat.jpgSpolečnost VUHU a.s. dne 26.8.2020 začala (podáním žádosti o podporu projektu) realizovat projekt, který je zaměřený na zlepšení tepelně-izolačních vlastností budovy D a E v areálu společnosti v Mostě. Projekt je plně v souladu s hlavním cílem V. Výzvy programu Úspory energie (Operační program pro podnikání a inovace pro konkurenceschopnost – OP PIK) a je spolufinancován Evropskou unií (Evropský fond pro regionální rozvoj).

Realizací projektu dojde pro společnosti VUHU a.s. k výrazné úspoře spotřeby energie s pozitivním dopadem do hospodaření společnosti, ke zvýšení konkurenceschopnosti společnosti a výrazně se zlepší úroveň pracovního prostředí pro podnikatelské subjekty sídlící v kancelářských a nebytových prostorách budov D a E. Vedle uvedených přínosů bude mít projekt vliv na nižší produkci emisí CO2 a nižší produkci emisí tuhých látek, SO2 a NOx.

Rekonstrukce budov D a E spočívá ve výměně oken, výměně opláštění budov, zateplení střech a fasád. Realizace rekonstrukce budov D a E byla zahájena dne 21.4.2021 a ukončena v červenci 2022. Dne 22.9.2022 vydal Magistrát města Mostu – odbor stavební úřad – kolaudační souhlas s užíváním stavby..